5 miejsc idealnych na pierwszą randkę

Pierwsza randka to duże przeżycie i nie lada wyzwanie. Decydując, gdzie się spotkacie, należy pamiętać, że będzie to okazja do lepszego poznania się i porozmawiania. Dlatego warto wybrać miejsce, w którym oboje będziecie czuli się komfortowo. Oto pięć propozycji, które powinny się sprawdzić.

Kawiarnia

Kawiarnia jest idealnym miejscem na pierwszą randkę. Z pewnością można ją uznać za teren neutralny, dzięki czemu oboje będziecie czuć się swobodnie. Na pierwsze spotkanie warto wybrać kawiarnię, w której już kiedyś byłeś, dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek i będziesz wiedział jak się przygotować. Możesz zaproponować wyjście do swojej ulubionej kawiarni albo zdecydować się na taką, w której bywasz od czasu do czasu, zostawiając swój ulubiony lokal na późniejsze randki. Da ci to możliwość stopniowego wprowadzania tej drugiej osoby do swojego świata.

Park

Można spotkać się z opinią, że spacer w parku jest opcją tylko w letnie miesiące, jednak każda pora roku ma swój urok. Więc jeśli szukasz niezobowiązującego miejsca, które sprzyja rozmowie to park zdecydowanie nim jest. Dużą zaletą spaceru jest to, że w międzyczasie otoczenie się zmienia i co chwilę na horyzoncie pojawia się coś nowego. Może to być pomocne w chwili, gdy zabraknie tematów do rozmowy i zapanuje między wami niezręczna cisza. Ponadto park to dobre miejsce, żeby spróbować złapać dziewczynę po raz pierwszy za rękę.

Zoo

O ile twoja wybranka nie jest ortodoksyjną działaczką na rzecz praw zwierząt, wyjście do zoo jest dobrym pomysłem. Niezobowiązująca atmosfera pozwoli przełamać pierwszą nieśmiałość, a obecność zwierząt z pewnością was rozluźni. Mało kto oprze się ich urokowi, a w momentach niezręcznej ciszy z pewnością dostarczą nowych tematów do rozmów. Ponadto spacer po zoo w naturalny sposób wyznaczy czas spotkania. Dodatkowo w wielu zoo są fotobudki, w których będziecie mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia oraz kawiarnie, w których możecie usiąść i porozmawiać przy kawie i ciastku.

Pub

Prawdopodobnie wiele osób stwierdzi, że nie jest to dobre miejsce na pierwsze spotkanie, jednak trzeba pamiętać, że wyjście do pubu ma swoje zalety. Możecie razem napić się piwa oraz spędzić czas słuchając muzyki i rozmawiając o swoich ulubionych zespołach. Jest to niezła opcja dla studentów, których nie stać na wyjścia do drogich restauracji. Mimo że puby kojarzą się przede wszystkim z alkoholem, to wiele z nich poszerza swoją ofertę. Obecnie w pubie można na żywo posłuchać lokalnych zespołów, wziąć udział w slamie poetyckim czy wypożyczyć grę planszową.

Wystawa, festiwal, zlot

To jest opcja dla tych, którzy idą na randkę z osobą o podobnych zainteresowaniach. Jeśli łączy was ta sama pasja to z pewnością spędzicie miło czas na imprezie tematycznej. Może to być wystawa klocków lego, festiwal fantastyki czy pokaz zabytkowych pojazdów – jeśli oboje czujecie ten temat, to będziecie się dobrze bawić. Dużym plusem takiego wyjścia jest fakt, że w czasie tej pierwszej randki tematów do rozmowy z pewnością wam nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kopiowanie zabronione
Exit mobile version