Spotkania

Czy warto wybrać się na podwójną randkę?

Podwójne randki to często stosowane rozwiązania, szczególnie kiedy zawieramy swoje relacje w gronie stałych znajomych, Mogą być jednak problematyczne, kiedy Ty jesteś już w stałym związku od dawna, a twoja przyjaciółka dopiero zaczyna budować swój. Wtedy często propozycja takiego wyjścia wynika ze strachu albo niepewności i liczy ona, że nasza obecność pomoże rozładować atmosferę, ale może być dokładnie odwrotnie.

Zastanów się, czy obecność innej pary będzie dla Ciebie komfortowa

Randka to bardzo specyficzne spotkanie. Ten czas przeważnie chcecie spędzić tylko we dwoje, zachowując się swobodnie. W obecności drugiej pary może być to niemożliwe. Do tego możecie krępować się nawzajem. W końcu nie dla każdego całowanie się na oczach innych osób będzie w porządku, to samo tyczy się oglądania przymilania się do siebie dwóch osób. Jeśli wiesz, że obecność drugiej pary nie wyjdzie Ci na dobre, to lepiej nie zgadzać się na podwójną randkę. Jeśli chcecie się poznać, wybierzcie się razem do restauracji albo kawiarni, ale bez nacisków na to, że ma to być spotkanie romantyczne.

Upewnij się, że nie masz być planem B

Czasami nasza przyjaciółka zaprosiła nas na podwójną randkę, bo chce mieć w zanadrzu plan B. Jeśli nie będzie miała o czym rozmawiać ze swoim nowym partnerem, to po prostu go zignoruje i przejdzie do rozmowy z Tobą, a na twojego partnera przerzuci obowiązek zabawiania swojego. Takie zachowanie jest dość dziecinne, ale nadal się zdarza. Ne pewno jednak nie działa i sprawi, że znajdziesz się w bardzo niekomfortowej sytuacji. Nie tylko zostaniesz wykorzystana przez swoją przyjaciółkę, ale do tego będziesz wiedziała, że jej partner i twój zostają pozostawieni sami sobie, a to nie sprzyja komfortowi sytuacji.

Nie bierz na siebie całego wydarzenia

Jeśli to nie Ty planujesz podwójną randkę, to nie czuj się w obowiązku zadowalać wszystkich. Skup się w pierwszej kolejności na miłym spędzeniu czasu ze swoim partnerem, bo w takiej sytuacji będziesz za niego odpowiadała. Nie zmuszaj się do przerywania niezręcznej ciszy, która panuje między twoją przyjaciółką a jej nowym mężczyzną i nie przejmuj się, jeśli ona będzie prosiła Cię rozpaczliwie o pomoc. Niestety w takiej sytuacji nie możesz zostawić swojego partnera, a do tego nie powinnaś ratować sytuacji między dwojgiem obcych ludzi. Lepiej się nie wtrącać, niż sprawić, że twoja przyjaciółka wyjdzie na zdesperowaną.

Leave a Reply

Kopiowanie zabronione